Diákönkormányzat

Az intézményi diákönkormányzat szerteágazó tevékenységét a vezetésével megbízott patronáló pedagógus iránymutatásai alapján végzi.

A segítő felnőtt feladata a legfőbb diák- önkormányzati szervek (Közgyűlés, Diáktanács) működésének biztosítása, az ezzel kapcsolatos tervező, szervező, irányító, elemző, értékelő és ellenőrző vezetési funkciók gyakoroltatása.

A diákönkormányzati munka célja

• Közösségi értékrend és normarendszer fejlesztése
  • Pozitív szokások és minták közvetítése
  • Szociális készségek fejlesztése
  • Empátia, tolerancia, kooperáció
  • Konfliktuskezelés, kommunikációs és vitakultúra
  • Szervezőkészség
  • Közösségi együttélés szabályainak elsajátítása
  • Egyén és csoport kölcsönhatásainak megértése
  • Párkapcsolatok kultúrált kialakítása

A diákönkormányzat intézményi szervei

• Közgyűlés
  • Diáktanács
  • 18 csoport-önkormányzat vagy csoportvezetőség
  • Diáktanács mellett működő és a csoportmunkát irányító reszortos hálózat

Az intézményi diákönkormányzati munka jellemzői

• A diákönkormányzat a reszortonként elkészített éves munkaterv alapján dolgozik.
  • A munkavégzés 5 reszortterület, mégpedig tanulmányi, kulturális, tisztasági- vöröskeresztes, sport, környezetvédelmi önkiszolgáló és közhasznú tevékenység formájában történik. Mindegyik feladatkörnek nevelőtanári, illetve a csoport- önkormányzat és a Diák-tanács szintjén is megválasztott felelőse van.
  • Az éves munkaprogram elfogadása, illetve a diákönkormányzat munkájának értékelése közgyűlés összehívásával történik. Évente 3 diák-közgyűlés megrendezésére kerül sor.
  • A diákönkormányzati szervek feladatát, valamennyi jogkörét (döntési, egyetértési, véleményezési, javaslattevő), az ellenőrző és értékelő munkája területeit, valamint a diák-vezetők jogait és kötelességeit az intézmény Szervezeti és Működési Szabályzata mellékletét képező Diákönkormányzati Működési Szabályzat részletesen tartalmazza.
  • A 18 tagú Diáktanács a Diákönkormányzati Szervezeti és Működési Szabályzatban rögzített feladatkörének eleget téve, a nagy rendezvényekhez kapcsolódóan tartja az üléseit. A köztes időszakban a Diáktanács reszortosai az aktívahálózaton és a csoportokon belül dolgoznak.