Felvételizőknek

Tisztelt Szülő!
Tisztelt Tanuló!

A Gulyás Pál Kollégium 1981 óta működő köznevelési intézmény, amely jelenleg 303 leány és 197 fiú számára nyújt elhelyezést. A város szinte valamennyi középiskolájával kapcsolatban álló kollégium az utóbbi 10 év adatai alapján a szakképző iskolásoknál nagyobb számú gimnáziumi tanuló kollégiumi ellátását biztosítja. Az intézményben a Tóth Árpád Gimnázium tanulói kollégiumi elhelyezése mellett az Ady Endre Gimnázium, a Fazekas Mihály Gimnázium, a Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium, a Medgyessy Ferenc Gimnázium és a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája és Gimnáziuma, a Kodály Zoltán Szakgimnázium tanulóinak az elhelyezése is biztosított. A több mint 32 éves működés alatt elért nevelési eredmények és a jó tárgyi adottságok ismeretében a Debreceni Szakképzési Centrum Bethlen Gábor, a Vegyipari, a Brassai Sámuel, a Beregszászi Pál, Irinyi János nevét viselő szakgimnáziumok tanulói is szívesen választják lakóhelyül a Gulyás Pál Kollégiumot.

A Gulyás Pál Kollégium 2000-től a Tóth Árpád Gimnáziummal közösen vesz részt az Arany János Tehetséggondozó Programban. 2011 szeptemberétől Akkreditált Kiváló Tehetségpontként, 2017-től Európai Tehetségpont Hálózat tagjaként működik. A város központjában található, így jól megközelíthető épületben, kényelmes, 4 ágyas szobákban nyújt elhelyezés.

Célunk a gyermekközpontú, gondoskodó nevelés, a tanulmányi munka segítése, a tehetségek, egyéniségek sokoldalú fejlesztése.

A diákok számos, az intézmény által meghirdetett kollégiumi foglalkozás közül választhatnak. A szilenciumi foglalkozásokon egyéni és csoportos tanulásra van lehetőség. A kollégium szaktanárai korrepetálás, felzárkóztató foglalkozás, tehetséggondozó foglalkozások keretében segítik a tanulók minél magasabb szintű felkészültségét matematika, fizika, kémia, biológia, földrajz, történelem, angol, német, francia, magyar, helyesírás tárgyból. A szabadidő hasznos eltöltését gazdag foglalkozás és rendezvény kínálat teszi lehetővé: informatika, fotós, stúdió, dísznövény-termesztő, természetjáró, vöröskeresztes, környezetvédő, zenei, gasztronómiai, háztartástan, könyvtárismeret, mentálhigiéné, önismeret, kreatív ékszerkészítő, decoupage, film-klub foglalkozások, különféle sportági szakcsoportok foglalkozásai, a sokszínű diák-önkormányzati rendezvények, színházlátogatások.