Az Európai Tehetségsegítő Hálózat folyamatosan átalakuló és fejlődő rendszer, amelynek központjai az Európai Tehetségközpontok, és az úgynevezett Európai Tehetségpontok csomópontok, amelyek egyenlő tagokként működnek . Hivatalosan 2015. szeptember 29-én alapították az Európai Parlament brüsszeli épületében, magas rangú uniós tisztviselők és európai parlamenti képviselők jelenlétében.
A hálózat 25 tehetségközpontjával: Ausztria (2), Belgium (2), Csehország, Dánia, Görögország, Hollandia, Írország, Litvánia, Magyarország, Németország (2), Olaszország, Svájc, Szlovákia, Szlovénia, Spanyolország, Törökország, Peru, Szaúd-Arábia, Portugália, Horvátország, az Egyesült Arab Emírségek és India) és csaknem 400 tehetségpont a világ 44 országából.
Ez az európai kulturális sokszínűség gazdag forrása, amely a legjobb gyakorlatok csodálatos forrását kínálja az élvonalbeli tudományos eredmények alkalmazásához a magas képességek területén és az Európában nagy képességű emberek megsegítésére.
A hálózat egy önjavító, tanuló szervezet, ahol az ECHA segítsége és útmutatása a siker kulcseleme. A bizalom és a személyes kapcsolatok kulcsfontosságúnak bizonyultak a hálózatépítésben. A megosztás és adakozás, az átláthatóság, a mások szolgálata, valamint a közös identitás, a közös szolgálat és a közösségi érzés kialakítása az Európai Tehetségsegítő Hálózat legfontosabb értékei.
A tehetségpontok felkerülnek a tehetségtérképre: etsn.eu/map-of-etsn/
Hálózat honlapja: etsn.eu
A Hálózatról magyar nyelven is olvashatunk cikkeket a MATEHETSZ, illetve a Budapesti Európai Tehetségközpont honlapjain: tehetseg.hu/europai-halozat és www.talentcentrebudapest.eu/hu.