Népszerű kirándulások és kulturális programok

Intézményünk hagyományrendszere: rendezvényeink, kirándulásaink

• 9-10. évfolyamosok részvételével a Fiatalok Kupája városi kollégiumok közötti labdarúgó torna
  • megemlékezünk nemzeti ünnepeinkről, jeles napokról csoportkeretek között és intézményi szinten
  • véradást szervezünk az intézményben
  • a Gulyás Pál Emlékhét rendezvényei: a Debrecen ismereti vetélkedő, a városi Gulyás Pál szavalóverseny
  • Elsősavató, a belépő 9. évfolyamos tanulók bemutatkozó rendezvénye
  • koncerttel ünnepeljük a Zenei világnapot
  • a Tóth Árpád Gimnáziummal azonos napon nyílt napot tartunk érdeklődő 8. és 6. évfolyamos tanulók számára
  • a karácsonyi koncert és ajándékműsor az ünnepi ráhangolódást szolgálja, meghitt ünnepi együttlét a kollégium közössége számára
  • farsangi rendezvényt tartunk
  • Környezeti nevelési napok rendezvénysorozat
  • Egészségnevelési és Életmód Napok rendezvénysorozat
  • Tehetségnapot rendezünk tehetséges tanulóink bemutatkozására
  • Városi Gulyás Kupák megrendezése több sportágban
  • kirándulást szervezünk a kiváló kollégista címet elnyert tanulóink számára
  • Az Emberi Erőforrások Minisztériuma kezdeményezésére megrendezésre kerülő témahetekre a kollégium is regisztrál. A témaheteken foglalkozásokat, különböző programokat szervezünk: Pénz7 köznevelési témahét, Fenntarthatósági Témahét, Digitális Témahét.

Hagyományos rendezvények, kirándulások az AJTP programban

• a Tóth Árpád Gimnáziummal közösen rendezzük meg az AJTP „Szülőföldem szép határa” elnevezésű országos diákkonferenciát
  • minden AJTP programban részt vevő tanuló kirándul az Országházba
  • minden évben egy nemzeti-történeti emlékhelyet látogatnak meg egy közös kirándulás keretében AJTP programos tanulóink
  • minden évfolyam részt vesz évente egy négy napos külföldi kiránduláson: a 9. AJTP szlovákiai, a 9. évfolyam erdélyi, a 10. évfolyam lengyelországi, a 11. évfolyam Pozsony-prágai és a 12. évfolyam Burgenland-Bécs tanulmányi útja kerül lebonyolításra.
  • Az AJTP programhétvégéinek programjai a közösségépítésen túl művelődési célt is szolgálnak. A Debrecennel ismerkedő hétvége, házi mézeskalács készítés, színház és mozi, az Agora Tudományos Élményközpont programjainak látogatása, valamint a Déri Múzeumban tartott múzeumpedagógiai foglalkozások mellett belföldi kirándulások is megrendezésre kerülnek.